O nás

Poskytujeme profesionální retušérské služby a dokážeme zachránit i značně poškozené a zašlé snímky. Věnujeme se též kolorizaci černobílých fotografií. Umožníme vám tak nahlédnout na minulost z nové perspektivy a oživit dávno zašlé vzpomínky.

David Procházka

Můj táta, sám absolvent FAMU, mě zasvětil do tajů fotografie již jako dítě školou povinné.

I můj dědeček byl vášnivým fotografem, a to v dobách, kdy to zdaleka nebylo běžnou zábavou. Já sám se fotografii věnuji od dětství, později jsem svůj profesní život spojil s fotografickou postprodukcí.

Projekt Fotoklinika vznikl vlastně náhodou. Kamarád mě poprosil o záchranu vzácných rodinných fotografií z archivu svého dědy. Vyretušoval jsem je a jednu jsem jen tak pro zábavu okoloroval. Nadšená reakce celé jejich rodiny mě překvapila, a když se navíc sešlo dalších pár žádostí o stejnou službu, nebylo nic snazšího, než nápad uvést do života.

daniel Krejbich

Už jako dítě jsem moc rád kreslil, bavilo mě zachycovat výjimečné okamžiky. A protože maminka byla nadšenou fotoamatérkou a vytvářela navíc nádherná alba, propadl jsem této zálibě i já. Teď už mám vlastní děti a sám si uvědomuji, jak čas letí a jak je důležité si vzpomínky uchovávat. Často vytvářím klientům kalendáře nebo fotoalba se snímky jejich dětí a vnoučat. A tak mne napadlo zkusit jim dát něco víc - vzpomínky nejen uchovat, ale i zachránit a oživit. Obarvil jsem tedy jednou letitému klientovi v albu svatební fotku a jeho pohled na ten oživený okamžik neuvěřitelně dojal. A shodou okolností se mi krátce na to ozval kamarád David, že má nápad na společný projekt - oživovat lidem vzpomínky. Okamžitě jsem na to kývnul!